Maroko ciekawostki


Strona główna -> Maroko -> Maroko ciekawostki
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Flaga państwowa
Flaga państwa jest dwubarwna. Na ciemnoczerwonym tle, po środku widnieje zielona, pięcioramienna gwiazda Salomona (pentagram). Kolor czerwony symbolizuje szafirów z Mekki, zieleń to symbol Islamu, ma kojarzyć się z życiem, mądrością i zdrowiem. Natomiast pięcioramienna gwiazda Salomona nawiązuje do 5 podstawowych zasad islamu: wyznanie wiary, modlitwa, jałmużna, post i pielgrzymka do Mekki.

Suk marokański
Suk, czyli targ jest jedną z najważniejszych części każdej starej dzielnicy arabskiej (medyny). Kupić tam można dosłownie wszystko, od produktów żywnościowych poczynając, a kończąc na żywych zwierzętach. Można tam spotkać także tak zwanych „opowiadaczy baśni”, którzy za niewielka opłatą chętnie opowiedzą ciekawą historię. Dzieje się tak dlatego, że w Maroku jest dość wysoki wskaźnik analfabetyzmu, sięga niemal 50%. Inną atrakcją marokańskich targów są zaklinacze węży, którzy zarabiają na życie organizując płatne przedstawienia dla widzów.

Marokańska gościnność
Marokańczycy maja opinię bardzo gościnnego narodu, często ta gościnność odbierana jest przez obcokrajowców jako natarczywa, ale jest to cecha większości Arabów. Mimo wszystko są ludźmi bardzo miłymi i sympatycznymi, chętnie pomagają turystom, przyjmują ich pod swój dach, oferując też wyżywienie. Czasami oczekują za to naprawdę niewielkiej opłaty. Należy jednak pamiętać, by nie poruszać przy Marokańczykach kwestii politycznych oraz spraw damsko – męskich. Aby udać się w podróż do Maroka nie trzeba mieć wizy, dopiero dłuższy pobyt, powyżej 90 dni wymaga okazania odpowiedniego dokumentu.

Domy z kratami
W Maroku jest wiele niewykończonych domów, dzieje się tak dlatego, że według prawa za  dom w trakcie budowy nie należy płacić podatku. Prawo to wykorzystywane jest przez wielu mieszkańców tego państwa. Cecha charakterystyczną domów marokańskich są kraty w oknach, mieszkańcy mówią, że kraty te są po to by żona im nie uciekła… Z pewnością chodzi tu o względy bezpieczeństwa. Choć powszechnie uważa się, że kraj ten jest najbezpieczniejszy spośród wszystkich państw arabskich.

Zaskakujący klimat
Pakując walizkę w podróż do Maroka należy pamiętać o zabraniu ze sobą ciepłej odzieży, ponieważ występują tu bardzo duże różnice temperatur pomiędzy dniem, a nocą. Zdarza się, że w dzień temperatura wynosi ponad 20 stopni Celsjusza, a w nocy spada niemal do zera. Należy więc zaopatrzyć się w kremy z wysokim filtrem UV oraz zabrać ciepłą kurtką i czapkę, szczególnie kiedy mamy zamiar podziwiać niesamowite zakątki tego państwa nocą.Maroko - miastaMaroko - co warto wiedzieć
Maroko ciekawostki - komentarze:


Maroko ciekawostki komentarz buni snugle
2011-09-23 19:50:57
aby zwiedzić Suk i móc kupić wiele rzeczy za tanią cenę, dobrze jest udać sie na taki targ z kimś kto zna Darije albo z przewodnikiem, ponieważ przebitki cen handlarze stosują tylko w przypadku turystów, nalezy z pewnościa spróbować tamtejszych słodkości...europejski marcepan.. nie ma porównania z marokańskim:)


Maroko ciekawostki - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies